Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Kamarazene tanszak

Kamarazene

„Ne mulassz el azonban egyetlen alkalmat sem, amikor másokkal együtt muzsikálhatsz duóban, trióban…Ez folyamatossá és lendületessé teszi játékodat.”
Robert Schumann

            A zeneiskolában folyó kamarazene-tanítás a zeneiskolai oktató-nevelő munka lényeges, kiemelt területe.
Az iskola hangszeres tanárai a tanítás-tanulás kezdeti szakaszában is ösztönösen és tudatosan arra törekszenek, hogy a kamarazenélés, muzsikálás élményét minél korábban megismertessék a növendékekkel. Így tehát a tanulás kezdeti éveiben is már bevezetésként társas zenéléssel, felelgetős játékokkal, rövidebb-hosszabb két-háromszólamú darabokkal vonjuk be növendékeinket a kamarazenélés örömeibe (tanár-diák, diák-diák, más hangszeres növendékek). 
A kamarazenélés a figyelemmegosztó és alkalmazkodó képesség fejlesztésével járul hozzá a növendék személyiségének, egyéniségének formálásához. Bármelyik hangszer és a többi hangszercsalád variációja is megadja a kamarazenélés örömét, mely később együttesekké, nagyobb létszámban zenekarrá alakulhat. 
Tudjuk azt, hogy növendékeink szívesen muzsikálnak, szerepelnek együtt. 
Célunk az, hogy kamaraegyüttesek közreműködésével színesítsük a zeneiskola és egyéb intézmények rendezvényeinek műsorát, minél érdekesebb összetételű, lehetőleg azonos tudásszintű növendékek kerüljenek egy-egy csoportba, különleges zenei élményt nyújtva a hallgatóságnak és maguknak is. 
Már számtalan kamarazenei versenyen vettek részt növendékeink, regionális és országos rendezvényeken is, kiemelt nívódíjat, különdíjakat, szép helyezéseket értek el.